Coccinelle – Historia marki. Czyja marka? Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Coccinelle – Historia marki. Czyja marka? Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Coccinelle jest jedną ze znanych na całym świecie marek. Oferuje atrakcyjne i wysokiej jakości produkty w szerokim asortymencie. Jest to włoska marka, w przetłumaczeniu na polski, nazwa brzmi jak „Biedronka”. Miała by razczej dziwne skojarzenie u polakówm. Aczkolwiek napewno nie luksusowe.

Marka głownie się specalizuje na produkcji torebek i akcesoriów dla kobiet. Wszystkie produkty mają nowoczesny design i elegancki styl. Kolekcje są zawsze olbrzymne.

Historia marki

Historia marki Coccinelle  rozpoczęła się we włoskim mieście Parma, to na jej terenie otwarto pierwsze „atelier” o tej samej nazwie w 1978 roku. Już wtedy zwiedzające mogli odebrać akcesoria i torebki wykonane w „atelier”.

Założycielem jest rodzina Mazzieri z Włoch. Początkowo prezesem firmy był Giacomo, który stał na czele klanu. Ale w przyszłości jego synowie Marco i Angelo przejęli tą pracę. Ale jak często to się zdarza w modnym biznesie – ostateczną kontrolę i udziały w firmie otrzymali sprytni inwestorze, nie mające żadnych powiązan rodzinnych. Cóś – C’est la vie!

Biznes był mały, ale stabilny. Dzięki temu w latach dziewięćdziesiątych nastąpił dynamiczny rozwój. Tym samym firma osiągnęła status firmy międzynarodowej. Obecnie oferuje ekskluzywne produkty dla Pań z całego świata.

Wśród koneserów marki nie brakuje celebrytów, co stanowi dodatkową reklamę w świecie glamour. W tym jest używany przez świeckie lwice z różnych krajów. Wiadomo, że przyczynia się to również do wzrostu popytu.

Czym się wyróżniają akcesoria od Coccinelle

Wszystkie akcesoria producenta należą do wyższej półki, więc nie są dostępne dla każdej kobiety. Włoskie torebki Coccinelle przyciągają uwagę swoją atrakcyjnością. A wszystko dlatego, że co roku powstają cztery kolekcje, z których każda zawiera:  

 • torebki;
 • paski;
 • obuwie;
 • inne akcesoria.

Dzięki temu możesz odświeżyć swoją garderobę o stylowe nowości, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Dlatego należą do poziomu luksusu. Dbałość o szczegóły pozwala uzyskać równe, schludne szwy, starannie zamontowane okucia, unikając zauważalnych śladów zaklejania.

W 2012 roku ukazała się kolekcja rosyjskiego projektanta A. Terekhova, inspirowanego stylem marokańskim. W tym obszerne torebki i kopertówki. Ponadto firma stale współpracuje ze znanymi i młodymi markami.

O innych markach torebek średniej klasy przeczytasz tutaj.

Asortyment produktów

W tej chwili firma ma wszelkie możliwości, aby dostarczyć ogromny asortyment. Jak mówią, na liście modeli można się pomylić. Jednocześnie każdy wybór będzie uzasadniony i poprawny, luksusowe przedmioty idealnie uzupełnią każdy obraz.

Torebki na każdy gust

Produkty z tej kategorii są koniecznie oferowane na półkach butików. Dlatego każdy z nich otrzymuje pierwszorzędną jakość. Ponadto firma preferuje materiały naturalne.

Cechy charakterystyczne torebek:

 • wyjątkowość towaru. Każda torebka jest wykonana na specjalne zamówienie;
 • wszystkie szczegóły są koniecznie połączone i przeplatane, aby stworzyć niezwykłą kompozycję;
 • w kolekcjach wiosennych często spotyka się trapezowe i prostokątne wyroby pojemne;
 • różnorodność jest oferowana nawet w doborze okuć. Można zastosować zatrzask z dodatkiem mechanizmu obrotowego lub przycisku magnetycznego;
 • stylowy wystrój. Szeroko stosowane są łańcuszki, dodatkowe elementy skórzane, metalowe zatrzaski, frędzle;
 • różnorodność kształtów i faktur. Skóra gładka, zastosowano materiał o wyraźnym wzorze.

Kopertówki i plecaki marki Coccinelle

W rzeczywistości małe torebki i plecaki są niezbędne. Producent oferuje modele na różne okazji. Między innymi prezentowanych jest szereg kopertówek bez nachalnego wystroju. Zawsze są odpowiednie. A ten wybór nie odwróci uwagi od stroju.

Praktyczne i funkcjonalne plecaki są wygodne. A raczej, kiedy ich używasz, ręce pozostają wolne. Producent trzyma się klasycznego kształtu z zaokrągloną górą i płaskim dnem. W ten sposób możesz zmieścić nie tylko telefon, ale wszystko, czego potrzebuje kobieta w ciągu dnia. Z reguły oprócz kluczy w plecakach można schować wszystko, nawet śrubokręt.

Aby uzyskać doskonałe produkty, producent zapewnia:

 • produkcje ręczna;
 • wysoka jakość każdego detalu;
 • wybór na korzyść drogich okuć wykonanych z twardych stopów;
 • mocowanie uchwytów z szyciem wewnątrz górnej części;
 • dodanie wygodnych kieszeni, w tym z zamkiem błyskawicznym.

Historia marki Coccinelle, od czego to wszystko się zaczęło?

Czyją marką jest Coccinelle ? We Włoszech zaczęto produkować torebki od luksusowego producenta . To początkowo przemawia na korzyść marki. Data założenia to 1978 rok, w stosunkowo krótkim okresie rozwoju firmie udało się dokonać niemożliwego – stać się jednym z liderów, zdobyć miłość kobiet na całym świecie. Choć początkowo było to małe studio, w którym wszystkie etapy produkcji były wykonywane ręcznie.

Ciekawostki dotyczące historii i rozwoju marki Coccinelle

Początkowo firma zyskała pozytywną reputację we Włoszech, a następnie w Europie. Sklepy zostały otwarte w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Obecnie istnieje około 70 markowych sklepów. Ponadto towary oferowane są w ponad 1000 butikach.

Interesujące fakty:

 • siedziba firmy nie została przeniesiona do dużego miasta, pracuje w pobliżu Parmy, skąd pochodzi marka;
 • Coccinelle połączyła się z Mariella Burani Fashion Group;
 • w 2010 roku firmę reprezentował D. Dunstall, a rok później S. Holmes;
 • każda kolekcja obejmuje ponad 300 produktów, a w ciągu roku ukazują się 4;
 • wszystkie modele produkowane są w Parmie, ale najczęściej używa się prawdziwej skóry;
 • oferowane są produkty w różnych rozmiarach: od maleńkich kopertówek po obszerne torebki.

Jak odróżnić oryginalne produkty od podróbki?

Kupując produkty znanej marki, chcę wykluczyć możliwość wyboru podróbek. Możesz więc znacznie przepłacić i nie uzyskać oczekiwanej jakości. Ponieważ producent jest znany i poszukiwany, jego modele są często kopiowane, w tym w celu sprzedaży w mało znanych butikach lub sklepach internetowych.

Chcesz kupić oryginalną torebkę? W takim przypadku musisz dokładnie sprawdzić poziom jakości. Celem stworzenia kopii jest uzyskanie maksymalnych korzyści, dlatego naturalną skórę coraz częściej zastępuje się sztuczną skórą. Z większym prawdopodobieństwem podróbka będzie miała malowane i bardzo tanie metalowe, kiepskie okucia.

Drogie podróbki

Najtrudniejszą rzeczą jest unikanie podróbek wykonanych tak starannie, jak to możliwe. Ten poziom produktów można wyeliminować z oryginału tylko wtedy, gdy zaangażowany jest najwyższej klasy ekspert. Ale co zrobić, jeśli im nie jesteś? W takiej sytuacji istnieje również proste i niedrogie wyjście!

Sprzedaż oryginalnych torebek odbywa się tylko w obecności oficjalnych dokumentów. Poproś o licencję wskazującą na oryginalność lub specjalny certyfikat. Jest to standardowa praktyka w przypadku każdego luksusowego produktu marki.

Między innymi produkty Coccinelle wyróżniają się wysoką ceną. Produkty od projektantów nigdy nie są utożsamiane z rynkiem masowym. Przynajmniej cena będzie powyżej średniej, jeśli widziałeś wymarzoną torebkę o niskiej cenie – jest to powodem, by wątpić w jego pochodzenie. Jest szansa że zajmowali się krawiectwem daleko od Włoch, na przykład w najbliższej piwnicy.

Główne źródło zdjęć

Sasha Firs

Witam na blogu Sasha Firs! Polską wersję tej strony internetowej poświęcam torebkam i zapacham. Bo są to najważniejsze akcesoria każdej kobiety. Zapraszam do przeczytania innych artykułow.

Related Posts

TOP 10 Marek Torebek Średniego Segmentu Cenowego. Część 2

TOP 10 Marek Torebek Średniego Segmentu Cenowego. Część 2

Na Czym Polega Zawód Buyera (kupca)?

Na Czym Polega Zawód Buyera (kupca)?

TOP 10 Eleganckich Markowych Walizek

TOP 10 Eleganckich Markowych Walizek

6 Niedrogich Anologów Luksusowych torebek

6 Niedrogich Anologów Luksusowych torebek

No Comment

Leave a Reply