Jak Wyczyścić Skórzaną Torebkę?

Jak Wyczyścić Skórzaną Torebkę?

Niezbędnym dodatkiem do garderoby każdej przedstawicielki płci żeńskiej jest torebka. Mowa konkretnie o torebce, eleganckiej, dopełniającej wizerunek. Wnosi element oryginalności i elegancji, może mieć dowolny rozmiar, kolor i fakturę. Zgadzam się, zakup wysokiej jakości torebki kosztuje dużo pieniędzy. Aby więc torebka służyła Ci jak najdłużej, będziesz musiała okresowo „sprawdzać” jej stan, utrzymywać ją w czystości. Szczególnej uwagi wymagają torebki białe lub torebki wykonane z jasnej skóry. W tym artykule pokażemy Ci, jak właściwie pielęgnować i czyścić skórzaną torebkę.

O najlepszych skórzanych torebkach ze średniego segmentu przeczytasz w tym artykule.

Jasna torebka wymaga szczególnej uwagi

Produkt z białej skóry jest jak kapryśne dziecko: wymaga wzmożonej pielęgnacji i monitorowania stanu. Takie akcesoria są wysokiej jakości i wyglądają efektownie, ale bez odpowiedniej pielęgnacji szybko tracą na atrakcyjności, skóra żółknie lub staje się brudno biała, pęka.

Sposobów na pielęgnację białych lub jasnych torebek skórzanych jest wiele. Jednym z nich, najskuteczniejszym, jest czyszczenie. Do jej wykonania możesz użyć specjalnych środków czystości oraz improwizowanych, które znajdziesz w każdym domu:

 • roztwór mydła dla dzieci: aby go uzyskać, należy rozpuścić mydło w ciepłej wodzie, a następnie przetworzyć produkt miękką gąbką;
 • możesz użyć wysokiej jakości szamponu lub mydła w płynie; rozwodzą się, jak mydło;
 • poszczególne zanieczyszczone miejsca można przetrzeć gąbką nasączoną benzyną lotniczą;
 • Skutecznym środkiem czyszczącym jest czysty alkohol, usuwa nawet uporczywe i uporczywe plamy.

Środki ludowe do czyszczenia białej torebki

Aby uporządkować lekki produkt, możesz użyć środków ludowych:

 • zabrudzoną część posyp drobno startą kredą i trzymaj na powierzchni, aż plama całkowicie zniknie, a następnie spłucz ciepłą wodą;
 • naturalny sok z cytryny ze świeżo ściętego owocu pomoże usunąć brud: wystarczy przetrzeć powierzchnię torebki nacięciem;
 • w ten sam sposób możesz używać pudru dla niemowląt;
 • Skuteczne są pasta do wybielania zębów i proszek do zębów;
 • mleczko kosmetyczne nadaje się do demakijażu, a jeśli go nie ma – i zwykłego ciepłego mleka zmieszanego z białkiem jaja.

Jednym z najstarszych i najskuteczniejszych domowych środków do usuwania plam z białej skóry naturalnej jest użycie cebuli. Wystarczy usunąć łuskę, odciąć głowę i przetrzeć zanieczyszczenie nacięciem. Następnie, aby usunąć nieprzyjemny zapach, należy opłukać leczony obszar octem rozcieńczonym w wodzie w stosunku 1:5 i wytrzeć suchą, miękką szmatką.

Do zabiegu można również użyć znanego mydła do prania.

Jak usunąć tłuste plamy z torebki?

Wśród wielu wskazówek można znaleźć zalecenia dotyczące czyszczenia wybielaczem. Wybór należy do właściciela torebki, ale należy rozumieć, że roztwór wybielający może zawierać dość agresywne substancje, które uszkadzają powierzchnię i mogą prowadzić do jej zniszczenia. Aby nie zepsuć akcesorium, przed użyciem wybielacza warto przeprowadzić swego rodzaju test, nakładając niewielką ilość zalecanego w instrukcji roztworu na niewielką powierzchnię skóry. Pozostaw do wyschnięcia i ciesz się wynikiem. jak wyczyścić skórzaną torebkę

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tłustymi plamami na skórzanej powierzchni produktów. W tym celu odpowiednie są detergenty, proszek do prania, skrobia, soda oczyszczona. Dobre rezultaty może przynieść kuracja gliceryną. Stosuje się go w przypadkach, gdy tłusta plama jest stara i nie można jej usunąć w inny sposób:

 • niewielką ilość gliceryny należy nanieść na czyszczoną powierzchnię wacikiem;
 • delikatnie wetrzyj kompozycję i pozostaw na 30-40 minut;
 • po całkowitym wchłonięciu preparatu przetrzeć miękką szmatką, a następnie nią wypolerować.

Czyścimy torebkę w środku

Nie sposób wyobrazić sobie czystej torby, w której zabrudzona tłusta podszewka, okruchy, papierki po cukierkach, ślady po szmince czy długopisie. Możesz go uporządkować w prosty i niedrogi sposób, ale musisz zacząć od całkowitego uwolnienia go od treści. Następnie należy przygotować ciepły roztwór mydła i dokładnie wyczyścić (wypłukać) podszewkę, wyjmując ją z torby. A na koniec – dobrze spłucz.

Ale nie każdy projekt torebki pozwala na wykonanie zabiegu w ten sposób. Często podszewka jest mocno przymocowana do spodu produktu i nie można jej usunąć. W takim przypadku, aby wyczyścić wnętrze, będziesz musiał użyć wacika nasączonego roztworem alkoholu. Jeśli pożądany rezultat nie został osiągnięty za pierwszym razem, procedurę należy powtórzyć.

Dajmy Twojej torebce drugie życie

Często zdarza się, że przy dużej ilości toreb kobieta ma swoją ulubioną lekką torebkę, z którą jest gotowa nigdy się nie rozstawać. Ale czas jest nieubłagany: skóra żółknie, powierzchnia traci gładkość i elastyczność. Szkoda go wyrzucić: dobra jakość, doskonała trwałość, można by nadal używać, gdyby nie utrata estetyki. Jednak nie wszystko jest takie smutne. Akcesorium można aktualizować i zachwyci swojego właściciela jeszcze przez kilka sezonów. Aby przywrócić torbę, najpierw musisz ją dobrze wyczyścić i zidentyfikować problemy:

 • pojawiające się zadrapania można usunąć za pomocą roztworu mydła z dodatkiem amoniaku, gliceryny lub świeżej skórki cytryny;
 • pęknięcia i rysy, które pojawiły się na powierzchni, zostaną „zamaskowane” mieszaniną zwykłego octu i amoniaku.

Zwróć szczególną uwagę na uchwyty. Najszybciej zużywają się, nadając produktowi niechlujny, „obdarty” wygląd. Są rozwiązania! Aby przywrócić im kondycję, możesz użyć tzw. płynnej skóry. Jeśli nie można go zdobyć, można zastosować prostsze, ale nie mniej skuteczne opcje. Możesz więc na przykład zastąpić je ozdobnymi łańcuszkami używanymi w projektowaniu torebek. Lub na przykład paski, w tym te wykonane przez Ciebie i oryginalnie zdobione. Istnieją inne możliwości wymiany uchwytów, wystarczy obudzić wyobraźnię.

Polepsz swoją torebkę i polepsz swoją fryzurę. Czy przeczytałeś już artykuł „5 pomysłów na odświeżenie włosów na lato?”

Marina Bogaevskaya

Related Posts

Coccinelle – Historia marki. Czyja marka? Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Coccinelle – Historia marki. Czyja marka? Jak odróżnić oryginał od podróbki?

TOP 10 Marek Torebek Średniego Segmentu Cenowego. Część 2

TOP 10 Marek Torebek Średniego Segmentu Cenowego. Część 2

Na Czym Polega Zawód Buyera (kupca)?

Na Czym Polega Zawód Buyera (kupca)?

TOP 10 Eleganckich Markowych Walizek

TOP 10 Eleganckich Markowych Walizek

No Comment

Leave a Reply