Plusy I Minusy Torebek Z Ekoskóry

Plusy I Minusy Torebek Z Ekoskóry

Dziś ekoskóra staje się coraz bardziej rozpowszechniona w produkcji torebek i innych akcesoriów. Wykonanie tego materialu nie wymagają zabijania zwierząt. Zaczęto go stosować zamiast naturalnego, aby zachować świat dzikiej przyrody.

Ekoskóra – co to jest

Materiał ten jest produktem nowoczesnych technologii mających na celu ochronę przyrody i wykorzystanie surowców, które nie szkodzą przyrodzie i ludziom oraz chronią populację świata zwierząt.

  • jest wysokiej jakości zamiennikiem skóry naturalnej;
  • jako bazę można zastosować materiały bawełniane, mieszane lub polimerowe;
  • zaprezentowane w szerokiej gamie, ma różne kolory i fakturę;
  • trwałość materiału zapewnia pokrycie folią poliuretanową, która dobrze przepuszcz powietrze.

Jakie są rodzaje ekoskóry?

Ekoskóra i skóra ekologiczna, która czasami nazywana jest skórą winylową – to zupełnie różne materiały. Skóra winylowa składa się ze sztucznego materiału polichlorku winylu (PVC) i ma dość znaczną grubość. Posiada wysoką gęstość i twardość. Obecność właśnie tych właściwości powoduje, że w niskich temperaturach produkt staje się twardy i niewygodny w użyciu. Aby uczynić go bardziej miękkim i elastycznym, do kompozycji dodaje się plastyfikatory, które są szkodliwe, a nawet niebezpieczne dla zdrowia, składniki.

Skóra winylowa, z którą bywa mylona bio-skóra (druga nazwa materiału), nie jest bezpieczna w użyciu i może w pewnych sytuacjach uwalniać toksyczne substancje. W przeciwieństwie do niej i niektórych rodzajów surowców naturalnych, eko-skóra jest bezwonna i nie  zawiera substancji toksycznych.

Zalety i wady ekoskóry

Jak każdy materiał, ekoskóra ma swoje pozytywne cechy i wady. Znaczące „plusy” to:

 • hipoalergicznośc;
 • całkowity brak składników szkodliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia;
 • dobra ekoskóra jest miękka i elastyczna;
 • nie traci estetyki, zachowuje wytrzymałość i integralność powierzchni;
 • nie tworzy pęknięć, nie da się jej zarysować;
 • odporność na promienie ultrafioletowe, nie blaknie.

Bio-skóra jest bardzo przyjemna w dotyku. Ma przewodność cieplną zbliżoną do drewna, które uważane jest za „ciepły” materiał naturalny.

Produkty z ekoskóry nie wymagają specjalnych środków pielęgnacyjnych, a sama pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu.

Prezentowana jest w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na ciągłe poszerzanie asortymentu produktów, skupiając się na szerokim gronie odbiorców.

Osobno warto zwrócić uwagę na obecność różnych rodzajów bioskóry, wśród których wyróżnia się luksusowa ekoskóra Pod względem miękkości i elastyczności nie ustępuje skórze naturalnej, a nawet przewyższa ją wytrzymałością.

Nie sposób jednak nie zauważyć wad materiału. Nie ma ich zawielu, ale jednak są. Najbardziej oczywistym jest brak możliwości przywrócenia powierzchni w przypadku głębokiego porysowania.  Nie można go „zamaskować” przez szlifowanie, klejenie lub inną metodą naprawy.

Jak odróżnić ekoskórę od naturalnej?

Bio-skóra o wysokiej estetyce jest bardzo podobna do naturalnej, ale istnieją różnice:

 • materiał nie ma zapachu; mają to naturalne surowce;
 • bioskóra jest cieńsza niż naturalna, co można określić dotykiem;
 • nie ma szorstkiej krawędzi – jej krawędzie są równe i gładkie;
 • po rozciągnięciu ekoskóra powoli wraca do swojego pierwotnego kształtu;
 • nie reaguje na spadki temperatury i wytrzymuje silne mrozy;
 • nie zamoknie i nie odkształca się;
 • pory substytutu skóry naturalnej ułożone są w ścisłej kolejności.

Torebka z ekoskóry – rosnąca popularność

Ostatnio coraz większą popularność zyskują torby z ekoskóry i nie jest to przypadek. Są trwałe i dostępne w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów i stylów.

Nie mniej ważne jest zrozumienie, że produkt uratował życie zwierzęcia. To właśnie poczucie zaangażowania w ochronę dzikiej przyrody skłoniło wielu światowej sławy projektantów mody do używania toreb z ekoskóry jako spektakularnego dodatku. Znani projektanci również porzucili naturalną skórę i używają tylko jej substytutów.

Wygodna do produkcji plecaków i torebek szkolnych i dziecięcych. Takie produkty gwarantują bezpieczeństwo i mogą być używane przy każdej pogodzie w obszarach o dowolnym klimacie. Brak w jej składzie substancji szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia dzieci gwarantuje rodzicom spokój i pewność co do wytrzymałości, niezawodności i bezpieczeństwa produktu.

Ekoskóra to materiał dwuwarstwowy. Jej wierzchnia warstwa może być prezentowana w dowolnym przetłoczeniu, co pozwala wybrać model, który najbardziej Ci się spodoba.

Różnorodna kolorystyka pozwala na wykonanie akcesoriów na każdą okazję. Szczególnie efektownie prezentują się torebki wykonane z lekkiego materiału. Zewnętrznie pod względem estetyki i jakości wykonania nie ustępują naturalnym, ale są znacznie tańsze, co znacznie poszerza krąg nabywców produktów.

Rynek oferuje materiał w różnych kolorach. Białą ekoskórę możesz kupić w wyspecjalizowanych sklepach internetowych w przystępnej cenie. Jest łatwa w utrzymaniu, przyjemna w dotyku, bezpieczna i piękna.

CZY PRZECZYTAŁEŚ JUŻ ARTYKUŁ O PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI TOREBEK ? PRZEJDŹ DO LINKU!

Elegancka biała torebka wykonana z ekoskóry w żaden sposób nie będzie gorsza od naturalnego rywala pod względem estetyki, ale będzie bardziej przystępna cenowo.

Wiodące sklepy internetowe zapewniają szeroki wybór torebek i innych produktów z eko-skóry. Wśród nich można znaleźć różne modele: niedrogie damskie torby na ramię z wieloma przegródkami, torby plecakowe, różnorodne nowoczesne modele torebek, różniące się kolorem, stylem, rozmiarem.

Marina Bogaevskaya

Related Posts

Coccinelle – Historia marki. Czyja marka? Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Coccinelle – Historia marki. Czyja marka? Jak odróżnić oryginał od podróbki?

TOP 10 Marek Torebek Średniego Segmentu Cenowego. Część 2

TOP 10 Marek Torebek Średniego Segmentu Cenowego. Część 2

Na Czym Polega Zawód Buyera (kupca)?

Na Czym Polega Zawód Buyera (kupca)?

TOP 10 Eleganckich Markowych Walizek

TOP 10 Eleganckich Markowych Walizek

No Comment

Leave a Reply